جاپ تومورهای مرگبار مغزی  گلیوبلاستوما توسط پرینت 3 بعدی

جاپ تومورهای مرگبار مغزی گلیوبلاستوما توسط پرینت 3 بعدی

دسته بندی:

1400/6/14

نویسنده : حسینی

این یکی از داغترین زمینه ها در تحقیقات است ، در تحقیقات سرطان ، و همچنین در جایگزینی اندام. این همان منطقی است. تنها تفاوت این است که بدن برای بازگرداندن اندام به بدن نیاز به بازسازی دارد.


در چند سال گذشته ، تکنولوژی چاپ سه بعدی را مشاهده کردیم که برای ساختن همه چیز از خانه ها و پل ها تا اعضا و اندام های مصنوعی استفاده می شد.

اما اکنون پزشکان می توانند  تومور مرگبار گلیوبلاستوما را در آزمایشگاه چاپ کنند.

این همه بخشی از یک پروژه جدید در دانشگاه هاروارد است که امیدوار است جستجوی داروها و درمانهای جدید برای درمان سرطان تهاجمی مغز را تسریع کنند.

دانشمندان با چاپ تومور با استفاده از نمونه های سلولی بیماران مبتلا به این بیماری ، می توانند سرعت رشد و رفتار هر یک از تومورها را پیش بینی کنند.

بر خلاف آزمایش داروها بر روی سلول ها در ظرف پتری ، این روش به آنها کمک می کند تا نحوه واکنش تومور به درمان را در محیطی که رفتار سلول ها را در بدن ما تکثیر می شوند ، را ردیابی کنند.

"آنچه ایجاد کردنند  یک مدل سرطان گلیوبلاستوما با چاپ سه بعدی بود که انواع مختلف سلول در آن وجود داشت."

پروفسور رونیت ساتچی فاینارو ، رهبر مطالعه در دانشکده پزشکی هاروارد ، توضیح داد.


وی افزود: "بنابراین نه تنها سلولهای سرطانی بلکه سایر سلولهای مستقر در مغز از جمله رگهای خونی که از طریق آنها داروهای متفاوتی عبور می کنیم و داروهای متفاوتی را روی آنها آزمایش می کنیم."

در پنج سال گذشته ، ساتچی فاینارو از چاپگرهای زیستی سه بعدی برای آزمایش موفقیت انواع مختلف داروها و درمان ها در برابر سرطان استفاده می کند.

او معتقد است که مدلهای سه بعدی انعطاف پذیری و ترکیب مغز را به درستی منعکس می کنند ، به این معنی که از نظر تئوری ، نتایج حاصل از آزمایشات انجام شده بر روی این مدلها باید نتایج آزمایشات بالینی را منعکس کند.

Lena Neunfeild ، مهندس شیمی که در آزمایشگاه Satchi-Faniaro کار می کند ، گفت: "بنابراین اخبار فوری: ما دریافتیم که مهار یک مولکول کوچک نتایج مشابهی را در مدل سه بعدی ما و همچنین در بیماران نشان می دهد."

"با این حال ، هنگامی که سلول ها در کشت های دو بعدی رشد کردند ، روی ظروف پتری هیچ تاثیری نداشتیم ، و بر قدرت بستر ما برای پیش بینی سناریوی بالینی تأکید کردیم."

تیم پروفسور ساتچی فاینارو به زودی محاکمه برچسب آزاد را آغاز می کند. این بدان معناست که آنها هویت بیمار را می دانند و می توانند نتایج آزمایشگاه را مستقیماً با نتیجه بیمار مقایسه کنند.

نکته مهم این است که آنها قادر خواهند بود ببینند آیا آزمایش داروها بر روی تومور چاپ سه بعدی به درستی پیش بینی می کند که چگونه سرطان به دارویی در بدن بیمار واکنش نشان می دهد.

در حالی که این احتمال وجود دارد که نتایج با هم مطابقت نداشته باشند ، آزمایشگاه با توجه به تحقیقی که تا به امروز انجام داده است به نتیجه مثبت خوشبین است.

این یکی از داغترین زمینه ها در تحقیقات است ، در تحقیقات سرطان ، و همچنین در جایگزینی اندام. این همان منطقی است. تنها تفاوت این است که بدن برای بازگرداندن اندام به بدن نیاز به بازسازی دارد. "

وی افزود: "ما هیچ برنامه ای برای بازگرداندن بافت سرطانی به هیچ بیمار نداریم ، اما از آن برای بهره برداری و درک مکانیسم هایی که منجر به اهداف جدید و داروهای جدید می شود ، و همچنین غربالگری درمان های شخصی و متناسب با درمان های بیمار ، استفاده می کنیم. به طور مهم ، آنها قادر خواهند بود ببینند که آیا آزمایش داروها بر روی تومور چاپ سه بعدی به طور دقیق نحوه واکنش سرطان را به دارویی در بدن بیمار پیش بینی می کند یا خیر.

در حالی که این احتمال وجود دارد که نتایج با هم مطابقت نداشته باشند ، آزمایشگاه با توجه به تحقیقی که تا به امروز انجام داده است به نتیجه مثبت خوشبین است.

این یکی از داغترین زمینه ها در تحقیقات است ، در تحقیقات سرطان ، و همچنین در جایگزینی اندام. این همان منطقی است. تنها تفاوت این است که بدن برای بازگرداندن اندام به بدن نیاز به بازسازی دارد. "

"ما هیچ برنامه ای برای بازگرداندن بافت سرطانی به هر بیمار نداریم ، اما از آن برای بهره برداری و درک مکانیسم هایی که منجر به اهداف جدید و داروهای جدید می شود ، و همچنین غربالگری برای درمان های شخصی و متناسب با درمان های بیمار ، استفاده می کنیم.

سایت نوبت دهی اینترنتی دکتر / پزشکان خوب 


نویسنده : حسینی

نظرات کاربران