مقالات

تنظیم قند خون از راه دور؛ میدان‌ الکترومغناطیسی دیابت در مدل حیوانی را درمان کرد

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1400/6/10

طبق یافته‌های جدید منتشر شده در تاریخ شش اکتبر ۲۰۲۰ در مجله سل متابولیسم Cell Metabolism قرار گرفتن موش‌های دیابتی در معرض ترکیبی از میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی ایستا برای چند ساعت در روز، دو مشخصه اصلی دیابت نوع دو را عادی می‌کند.

مطالعه مقاله

یک چهارم موارد شدید ابتلا به کرونا با ناهنجاری‌های ژنتیکی و ایمونولوژی ارتباط دارد

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1400/6/8

نتایج دو مطالعه‌ علمی نشان می‌دهد که یک چهارم موارد شدید ابتلا به کرونا را می‌توان با یک ناهنجاری ژنتیکی یا ایمونولوژی توضیح داد.

مطالعه مقاله

علائم آب آوردن ریه را بشناسیم

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1400/6/1

پنومونی یکی از عفونت های رایج ریه است که در اثر باکتری، ویروس یا قارچ ایجاد می شود. پنومونی و علائم آن می تواند از خفیف تا خیلی شدید متغیر باشد.

مطالعه مقاله

درمان دیگری برای کرونا کشف شد؛ دارویی مؤثر اما گران‌قیمت

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1400/5/30

دقیقاً یک سال پس از کشف یک داروی استروئیدی ارزان قیمت که در کاهش مرگ و میر بیماران در مرحله حاد کووید ۱۹ مؤثر بود، اکنون پژوهشگران می‌گویند که داروی نجات‌بخش دیگری را برای این بیماری پیدا کرده‌اند. این داروی گران‌قیمت که با تزریق داخل وریدی به بیمار داده می‌شود نه از راه کم کردن واکنش التهابی بدن، بلکه با وارد کردن پادتن‌های قوی برای خنثی کردن ویروس عمل می‌کند. قیمت این دارو بین هزار تا ۲ هزار پوند اعلام شده است.

مطالعه مقاله

احتمال بروز نوعی واکنش عصبی نادر پس از تزریق واکسن «جانسون اند جانسون»

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1400/5/30

اداره غذا و دارو در آمریکا روز دوشنبه نسبت به ارتباط تزریق واکسن «جانسون اند جانسون» با بروز یک واکنش عصبی نادر در میان افراد واکسینه شده هشدار داد

مطالعه مقاله

چیزهایی که در مورد کرونا باید بدانید ؟

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1400/5/10

کرونا به خانواده‌ای از ویروس‌ها گفته می‌شود که شامل چند عضو می‌باشند. خانواده کرونا یک خانواده جدید نیست و از گذشته اعضای این خانواده سبب بیماری‌های مختلف تنفسی شده‌اند از جمله سرما خوردگی ساده، بیماری تنفسی حاد شدید و بیماری تنفسی خاورمیانه‌ای که به ترتیب توسط ویروس کرونای سرماخوردگی، ویروس کرونای سارس (SARS_COV) و ویروس کرونای مرس (MERS_COV) ایجاد می‌شوند. بیماری کرونا که در حال حاضر شیوع یافته است یک عضو جدید از این خانواده است که قبلاً در انسان دیده نشده بود. این ویروس، کرونای جدید 2019 و یا nCOV-2019 نام گرفته است و سبب بیماری کووید 19 (COVID-19) می‌شود.

مطالعه مقاله

پنج ماده غذایی که ممکن است موجب اسهال شود

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/11/18

بسیاری از موارد اسهال خفیف و کوتاه مدت به خودی خود برطرف می شود. درمان و داروهای خانگی می تواند به رفع ناراحتی های مرتبط با اسهال کمک کند.در ادامه با غذاهایی که موجب اسهال می شود اشنا شوید.

مطالعه مقاله

در مورد آنتی بیوتیک ها چه باید دانست

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/11/13

هر داروی آنتی­ بیوتیک بر طیف خاصی از باکتری­ ها مؤثر است و ممکن است یک آنتی­ بیوتیک بر عفونت باکتری دیگر بی­ فایده باشد.در ادامه با داروی انتی بیوتیک بیشتر اشنا شوید.

مطالعه مقاله

11 روش برای از بین بردن بوی بد سیر و پیاز دهان

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/11/9

برخی به علت بوی بد سیر از خوردن آن صرف نظر می کنند زیرا خنثی کردن بوی آنزیم‌های سیر با دردسرهای بسیاری همراه است.در این مقاله، 11 روش ساده را برای از بین بردن بو دهان شرح می دهیم.

مطالعه مقاله

بیماری ایدز و HIV چیست؟علل و علائم آن را بدانید

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/10/27

HIV ویروسی است که سیستم ایمنی بدن را هدف قرار داده و تغییر می دهد و خطر و تأثیر سایر عفونت ها و بیماری ها را افزایش می دهد. بدون درمان ، عفونت ممکن است به یک مرحله از بیماری پیشرفته به نام ایدز برسد.

مطالعه مقاله

14 فواید نوشیدن آب آشامیدنی برای بدن

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/10/21

آب برای سلامتی ما ضروری است، ولی میزان دقیق آبی که باید به طور روزانه مصرف کنیم چقدر است و چطور متوجه شویم که آیا بدن ما به اندازه‌ی کافی آب دریافت می‌کند یا خیر؟در ادامه با 14 موارد از نوشیدن آب آشنا شوید

مطالعه مقاله

چند ساعت خواب برای بدن احتیاج است؟

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/10/17

هر فرد بالغ و سالم به ۷.۵ تا ۹ ساعت خواب شبانه احتیاج دارد تا بتواند به بهترین کارایی خود برسد.خواب کافی و راه حل نجات از کمبود خواب مزمن را بدانید، در نهایت می توانید به یک برنامه‌ی خواب منظم و سالم برسید. در این باره بهتر است اول نگاهی به این مقاله بیاندازید.

مطالعه مقاله

مصرف آسپرین و حقایق ضروری و درمانی آن

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/10/3

آسپرین یکی از مسکن هایی است که افراد زیادی مصرف می کنند، که یک ضد درد موثر است و با کاهش خطر تعدادی از شرایط سلامتی از جمله حمله قلبی ، سکته مغزی و سرطان در ارتباط است. در این مطلب نکته جالبی در مورد چگونگی اثربخشی آسپرین بیان می شود.

مطالعه مقاله

ایبوپروفون چیست آیا اعتیاد آور است؟

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/9/22

،ایبوپروفن یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی شناخته می‌شود که در صورت مصرف بیش از حد آن فرد به حالت تهوع، استفراغ، دل درد یا حتی بیهوش شدن دچار می‌شود.عوارض جانبی ایبوپروفون را بدانید

مطالعه مقاله

چه غذاهای برای پرکاری تیروئید مفید است؟

دسته بندی: سایر مقالات علمی 1398/9/18

پرکاری تیروئید به رژیم غذایی فرد تاثیردارد.بعضی از غذاها می توانند شرایط را بهبود بخشند ، در حالی که برخی دیگر می توانند علائم را بدتر کنند.در ادامه غذاهای که برای پرکاری تیروئید مفید هستند را بخوانید...

مطالعه مقاله