روش قنداق کردن نوزاد به همراه مزایا و عوارض آن

دسته بندی: کودکان 1400/9/3

قنداق کردن نوزاد که در گذشته بیشتر انجام می شد، طی سال های اخیر به دلایل مختلف ولی به شکلی جدید توسط بعضی از پزشکان دوباره پیشنهاد شده است: ایجاد حس امنیت و آرامش به نوزاد، جلوگیری از پرش اعضای بدن نوزاد که خواب او را مختل می‌کند، و جلوگیری از خراش صورتش که به دلیل عدم کنترل نوزاد روی دست هایش بوجود می‌آید. نکته مهم دیگر در قنداق کردن جا به جایی راحت تر نوزاد به وسیله مادر است.ما در این مقاله آموزش قنداق کردن نوزاد به همراه مزایا و عوارضی که میتواند به دنبال داشته باشد را به شما آموزش می دهیم

مطالعه مقاله

نوزاد من زیاد میخوابد-آیا خوابیدن زیاد نوزاد باعث نگرانیست؟

دسته بندی: کودکان 1398/8/7

زیاد خوابیدن نوزاد، ممکن است موجب نگرانی والدین شود و آن‌ها را وادارد که علت آن را بیابند. در این مقاله درباره خواب زیاد نوزادان صحبت می‌کنیم.

مطالعه مقاله

لب شکری" شکاف کام " به چه علت رخ میدهد؟ درمان شکاف کام

دسته بندی: کودکان 1398/8/7

در این مقاله می خواهیم به تفصیل درباره شکاف کام و لب ( کام شکاف دار و یا بیماری شکاف کام ) که در بین عموم نیز به لب شکری شناخته می شود صحبت کنیم

مطالعه مقاله

شایع ترین اختلالات رفتاری در کودکان را بدانید

دسته بندی: کودکان 1398/8/5

در این مطلب می خواهیم به شما کمک کنیم که نسبت به تغییرات ناگهانی فرزندتان حساس شوید و بدانید تغییرات او همیشه بخشی از رشدش محسوب نمی شود و گاهی می تواند نشانه ای از یک نوع اختلال روانی باشند.

مطالعه مقاله

فواید موز برای کودکان-ارزش غذایی موز را بدانیم

دسته بندی: کودکان 1398/7/27

موز یکی از منابع غنی پتاسیم الکترولیت است که توسط عضلات مصرف می‌شود و شیمیایی خون را تنظیم می‌کند. همچنین برای نوزاد ویتامین A، ویتامین B۶، ویتامین C، کلسیم، منیزیم، آهن و روی فراهم می‌کند.

مطالعه مقاله