11 روش برای از بین بردن بوی بد سیر و پیاز دهان

11 روش برای از بین بردن بوی بد سیر و پیاز دهان

دسته بندی:

1398/11/9

نویسنده : حسینی

برخی به علت بوی بد سیر از خوردن آن صرف نظر می کنند زیرا خنثی کردن بوی آنزیم‌های سیر با دردسرهای بسیاری همراه است.در این مقاله، 11 روش ساده را برای از بین بردن بو دهان شرح می دهیم.


سیر و پیاز ، طعم دهنده و خوشبو کننده انوا ع غذاهای ماست و همه میدانند که چه فواید خوب و مفیدی را برای سلامتی انسان به همراه دارد . تنها موردی که شاید برخی افراد را ناراحت کند بوی سیر و پیاز است .

این بوی مشخص به خاطر مواد شیمیایی سرشار از فسفر در سیر و پیاز ایجاد می شود. و می تواند ساعت ها و حتی در طول شب در دهان فرد باقی بماند و همین امر ما را از خوردن این سبزیجات مفید دلسرد می کند.

امروزه بسیاری از داروهای خانگی می توانند این بوی بد دهان را جلوگیری و یا از بین ببرند . در این مقاله، 11 روش ساده را برای از بین بردن بو دهان شرح می دهیم.

11 روش برای جلوگیری از بوی دهان

خوشبختانه دیگر نیازی به فراموش کردن طعم و فواید سلامتی سیر و پیاز نیست. و ما برای جلوگیری از بوی بد دهان نکات خوبی را به شما یاد آور می شویم.

1.بعداز غذا آب بنوشید 

نوشیدن آب بعد از غذا می تواند بقایای سیر یا پیاز را از روی زبان و یا بین دندان ها بشویید.

همچنین تولید بزاق را تحریک می کند ، که به خارج کردن برخی از باکتری های بو از دهان کمک می کند.

مسواک زدن

2. مسواک یا نخ دندان بکشید.

باکتری هایی که به بوی بد دهان کمک می کنند معمولاً در پلاک روی دندان ها و در زیر خط لثه مشاهده می شوند.

مسواک زدن دندانها و نخ دندان زدن بعد از غذا می تواند تعداد باکتری های موجود در دهان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و سایر دلایل بوی بد دهان از جمله پلاک و ذرات غذا را از بین ببرد.

۳- از اسکرابر زبان استفاده کنید

فرد غالباً از مسواک زدن به زبان و سقف دهان غفلت می کند و قسمت پشت آن محل ایده آل برای جمع آوری باکتری ها است. حتی ممکن است فرد متوجه باکتری های سفید رنگ روی زبان شود.

هر روز استفاده از یک اسکرابر می تواند سلول های مرده پوست ، میکروب ها و ذرات ریز غذا را از بین ببرد. خراش دادن به وسیله اسکرابر را ادامه دهید تا هیچ گونه باقیمانده ای روی زبان باقی نماند.

4- با دهانشویه بشویید

 دهانشویه های که طعم نعناع یا مابقی طعم های دیگر می تواند بوی سیر یا پیاز را روی نفس شما حذف کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد استفاده از دهانشویه حاوی دی اکسید کلر به ویژه در از بین بردن پلاک ، باکتری ها و ذرات ریز مواد غذایی مؤثر است.

5- میوه و سبزیجات تازه بخورید

خوردن محصولات تازه به همراه و یا بعد از غذا ممکن است بوی سیر و پیاز را بپوشاند.

در یک مطالعه ، محققان گزارش دادند که خوردن سیب خام یا کاهو خام به طور قابل توجهی بوی سیر را در تنفس کاهش می دهد.

6. برگهای گیاهی بخورید

جویدن جعفری بعد از غذا یک داروی قدیمی برای سیر یا  پیاز است. این گیاه کام را تمیز می کند و بوی نامطبوع را از بین میبرد  می کند.

همچنین مشخص شده است که برگ نعنا باعث کاهش چشمگیر بوی سیر می شود.

سرکه سیب

7. سرکه سیب را امتحان کنید

 نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در آب قبل یا بعد از غذا میتواند شما را از شر بوی سیر یا پیاز خلاص کند.

البته باید این نکته را مورد توجه قرار داد که  این یک روش مورد تأیید پزشکی نیست و فرد همیشه باید قبل از استفاده از سرکه سیب به عنوان داروی خانگی با پزشک خود صحبت کند.

8- یک فنجان چای سبز میل کنید

جرعه جرعه چای سبز بعد از خوردن غذا ممکن است برای سرپوش گذاشتن بوی قوی کمک کند. یک مطالعه نشان می دهد که چای سبز به طرز قابل توجهی به از بین بردن بوی بد دهان کمک میکند و  موثر تر از خوشبوکننده، آدامس، و یا محصول حاوی روغن جعفری است 

چای سبز مزایای سلامتی دیگری هم نیز برای دهان دارد. یک مطالعه دیگر نشان داد که دهانشویه حاوی کاتچین ها ، که ترکیبات مفیدی در چای سبز هستند ، قادر به کاهش پلاک های دندان به همان اندازه دهانشویه ضد عفونی کننده است.

9. آدامس بجوید

آدامس با عطر و طعم مینتیک می تواند بوهای ناخوشایند را از بین ببرد. همچنین تولید بزاق را تحریک می کند ، که می تواند به پاک کردن باکتری ها و ذرات مواد غذایی کمک کند.

همچنین طبق گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا ، فردی که 20 دقیقه بعد از غذا جویدن آدامس بدون قند بجود  ممکن است خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد.

10. آب لیمو بنوشید

آب لیمو ممکن است به خنثی کردن بوی پیاز یا سیر کمک کند. سعی کنید یک آب لیمو تازه (تقریبا 1 قاشق غذاخوری) را به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را بعد از یک وعده غذایی حاوی پیاز یا سیر بنوشید.

11. هسته سیر را جدا کنید

در هنگام تهیه غذا می توان بوی سیر را کاهش داد. هر حبه سیر را به نصف برش داده و ساقه را از وسط سیر خارج کنید.

بوی بد پیاز و سیر

چرا سیر و پیاز باعث بوی بد دهان می شوند؟

برخی از ترکیبات موجود در پیاز ، سیر یا هر دو ، می توانند عامل بد دهان و حتی بوی بدن باشند . این شامل:

  • آلیسین . هنگامی که کفی های یک حبه سیر در معرض هوا قرار دارند ، ماده ای به نام آلیین به آلیسین تبدیل می شود که در ادامه به چندین ترکیب حاوی گوگرد تبدیل می شود که بوی سیر از انها تشکیل میشود
  • آلیل متیل سولفید . این ترکیب هنگام برش از سیر و پیاز آزاد می شود. پس از خوردن غذا ، این ماده در جریان خون جذب می شود و از طریق ریه ها و منافذ پوستی ساطع می شود.
  • سیستئین سولفوکسید . این ترکیب گوگرد موجود در سیر و پیاز تقریباً بلافاصله پس از خوردن سبزیجات باعث بو نامطبوع آن می شود.
خلاصه

در حالی که بوی بد دهان ناشی از سیر یا پیاز غالباً طولانی نمی ماند ، چندین راه برای خلاص شدن از آن وجود دارد. تمرین صحیح بهداشت دهان و دندان ، نوشیدن چای سبز ، خوردن فرآورده های تازه و پوشاندن بو می تواند به شما کمک کند.

آنچه برای یک شخص مفید است ممکن است برای دیگری مفید نباشد ، بنابراین چند داروی مختلف را امتحان کنید تا مشخص کنید که بهترین راه برای خلاص شدن از شر بوی سیر یا پیاز کدام  است.


نویسنده : حسینی

نظرات کاربران